Szanowni Państwo! W tej chwili nasz strona jest w budowie i nie wszystkie jej funkcje mogą działać poprawnie. Więcej informacji na naszym profilu FACEBOOKa tutaj >

KRAKÓW, to jedno z miast wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Tylko w obrębie Starego Miasta znajduje się ponad 300 zabytkowych kamienic oraz 58 kościołów i pałaców, a jest to zaledwie niewielka część cennych zabytkow tego miejsca. Teraz jak i przed wiekami Kraków jest miejscem spotkań różnych kultur i narodów zachowując przy tym rolę metropolii Europy Środkowej.

1 dzień
Przyjazd do Krakowa. Spacer ulicami Krakowa na Rynek Główny – największy rynek średniowiecznej Europy., który juz w ówczesnych czasach stanowił centrum spotkań kupców z całej Europy. Przypominają o tym Sukiennice położone w samym sercu  Rynku, gdzie do dnia dzisiejszego znajdują sie kramy z wyrobami rzemiosła ludowego. Spacerując po ulicach Krakowa możecie Państwo spotkać mieszkańców Krakowa siedzących w ogródkach kawiarnianych, a także posłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego granego co godzinę na cztery strony świata. Będziecie Państwo mieli możliwość zwiedzić Bazylikę Najświętszej Marii Panny – Kościół Mariacki, w którego wnętrzu na uwagę zasługuje piękny drewniany ołtarz Wita Stwosza z drugiej połowy XV wieku. Jest to jeden z największych ołtarzy gotyckich w Europie. Wykonany w całości z drewna, ma kształt ogromnej szafy z ruchomymi skrzydłami. Rzeźby ołtarza polichromowane i bogato złocone przedstawiają sceny z Pisma Świętego.
Kolacja w Hotelu.

2 dzień
Po śniadaniu kontunuacja zwiedzania Krakowa wraz ze wstępem do Komnat Królewskich na Wawelu oraz Katedry Wawelskiej, następnie przejście do Collegium Maius najstarszego gotyckiego gmachu Uniwersytetu Jagiellońskiego, powstałego z połączenia kilku budynków zakupionych z fundacji Królowej Jadwigi. Obecnie w Collegium Maius znajduje się Muzeum Historii UJ z bardzo interesującymi zbiorami, reprezentacyjne sale uczelni, a w skarbcu przechowywane są cenne instrumenty astronomiczne, insygnia profesorskie oraz inne dzieła sztuki. Wewnątrz Collegium znajduje się ciekawy arkadowy dziedziniec z XV wieku.
Następnie przejdziecie Państwo na Rynek Główny gdzie znajdują się Sukiennice. Początkowo były to prymitywne, kamienne sklepy z uliczką pośrodku. W wieku XIV za panowania króla Kazimierza Wielkiego wzniesiono murowaną, pokrytą dachem gotycką budowle. Po pożarze w drugiej połowie XVI wieku odbudowano je w stylu renesansowym. W XIX wieku dokonano gruntownej przebudowy nawiązując do dawnej architektury i nadając im nowych walorów.

Po południu proponujemy zwiedzanie Dzielnicy Żydowskiej – Kazimierz. Obecnie Kazimierz jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Krakowie. Dzięki swojej bogatej kulturze i atmosferze panującej w tym miejscu pozwala zwiedzającym poczuć „ducha” dawnych czasów.
Kolacja z koncertem muzyki klezmerskiej w jednej w restauracji na Kazimierzu na pewno będzie stanowić miłe zakończenie dnia.

3 dzień
Po śniadaniu wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce. To najstarsze na ziemiach polskich przedsiębiorstwo solne, którego początki sięgają średniowiecza. Przez całe stulecia była źródłem bogactwa kraju i materialnym fundamentem kultury – dzisiaj jest najchętniej odwiedzanym polskim obiektem turystycznym. 
Kilkusetletnia eksploatacja złoża soli kamiennej ukształtowała obecny układ przestrzenny wyrobisk górniczych. Skryte pod miastem, usytuowane na dziewięciu poziomach, sięgają głębokości 327 m. Podziemna Wieliczka to blisko 300 km chodników i ok. 3000 komór. Część udostępniona do zwiedzania obejmuje 3,5 kilometrowy odcinek, położony na głębokości od 64 m do 135 m. Wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt, zachowane ślady prac górniczych dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołami, ich pracy, pasjach, wierzeniach. Wieliccy górnicy pozostawili po sobie dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb solnych.
Po zwiedzaniu turyści odpoczywają w kompleksie komór 125 m pod ziemią, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, poczta oraz restauracja.
Po południu czas wolny.

Wieczorem zapraszamy Państwa na przedstawienie operowe w pięknych wnętrzach Teatru Słowackiego.
Po spektaklu uroczysta, pożegnalna kolacja w jednej z restauracji na Starym Mieście.

4 dzień
Wyjazd po śniadaniu.

More Stories
Impreza integracyjna dla Twojej firmy