
Kraków jest postrzegany jako jedno z najwspanialszych miast w Polsce ze względu na swoją historię, atmosferę, zabytki i legendy z nim związane. W 1978 roku centrum Krakowa wraz z dzielnicą Kazimierz zostało umieszczone na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.
Dzień 1
Przyjazd do Krakowa, krótki spacer pięknymi ulicami Starego Miasta w Krakowie. Spacerując po jednym z największych rynków w Europie, noszącym nazwę: Rynek Główny
(w średniowiecznej Europie będący miejscem spotkań kupców z całej Europy), można spotkać mieszkańców siedzących w ogródkach i restauracjach do późnych godzin wieczornych, słuchających hejnału mariackiego dochodzącego z wieży Kościoła Najświętszej Marii Panny, granego, co godzinę na cztery strony świata. Zwiedzanie kościoła Najświętszej Marii Panny, gdzie znajduje się jeden z największych gotyckich ołtarzy w Europie, wyrzeźbionego w lipowym drewnie przez Mistrza Wita Stwosza.
Następnym punktem programu będzie wspięcie się na Wzgórze Wawelskie, gdzie od razu przyciąga uwagę Zamek Królewski (uznawany za polski Akropol, pochodzący z późnego gotyku, w obecnej formie w większości renesansowy). Zwiedzanie Katedry na Wawelu
(gotycka bazylika w której znajduje się wiele dzieł sztuki tj. grobowce, obrazy, rzeźby reprezentujące różne style) i Sukiennic.
Obiadokolacja w hotelu.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu będącym w czasie wojny nazistowskim obozem koncentracyjnym. Pierwsza część obozu koncentracyjnego Auschwitz I, została utworzona natychmiast po rozpoczęciu nazistowskiej okupacji Polski we wrześniu 1939 roku. Jednymi z pierwszych więźniów byli profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego, których większość zmarła w obozie. W Auschwitz zginęło około 120 000 przedstawicieli najróżniejszych nacji. W 1942 roku powstała druga część obozu Auschwitz- Birkenau, głównie w celu eksterminacji Żydów, przywożonych do obozu pociągami z różnych części Europy. Obie części obozu zostały zachowane jako pomnik w celu upamiętnienia tych, którzy w nim zginęli.
Wieczorem – czas wolny.
Obiadokolacja w hotelu.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Kopalni Soli w Wieliczce – jednej z najstarszych kopalni na świecie (zwiedzanie z przewodnikiem). Kopalnia bez żadnych przerw działa już od XIII wieku.
W 1978 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Część otwarta dla zwiedzających łączy w sobie trzy poziomy i sięga do głębokości 135 metrów. W kopalni poza podziemnymi przejściami oraz kaplicą, znajduje się również jedno
z największych podziemnych muzeów w Europie.
Wieczorem – czas wolny.
Obiadokolacja w hotelu.
Dzień 4
Śniadanie, a następnie powrót do domu.