Szanowni Państwo! W tej chwili nasz strona jest w budowie i nie wszystkie jej funkcje mogą działać poprawnie. Więcej informacji na naszym profilu FACEBOOKa tutaj >
View of Main Square from Mariacka Tower in Krakow (Poland). February 2012.Monument to Adam Mickiewicz in the bottom left corner (popular meeting place in Krakow).

Kraków dla młodzieży

Kraków jest postrzegany jako jedno z najwspanialszych miast w Polsce ze względu na swoją historię, atmosferę, zabytki i legendy z nim związane. W 1978 roku centrum Krakowa wraz z dzielnicą Kazimierz zostało umieszczone na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.

Dzień 1  

Przyjazd do Krakowa, krótki spacer pięknymi ulicami Starego Miasta w Krakowie. Spacerując po jednym z największych rynków w Europie, noszącym nazwę: Rynek Główny
(w średniowiecznej Europie będący miejscem spotkań  kupców z całej Europy), można spotkać mieszkańców siedzących w ogródkach i restauracjach do późnych godzin wieczornych, słuchających hejnału mariackiego dochodzącego z wieży Kościoła Najświętszej Marii Panny, granego, co godzinę na cztery strony świata. Zwiedzanie kościoła Najświętszej Marii Panny, gdzie znajduje się jeden z największych gotyckich ołtarzy w Europie, wyrzeźbionego w  lipowym drewnie przez  Mistrza Wita Stwosza.  

Następnym punktem programu będzie wspięcie się na Wzgórze Wawelskie, gdzie od razu przyciąga uwagę Zamek Królewski (uznawany za polski Akropol, pochodzący z późnego gotyku, w obecnej formie w większości renesansowy). Zwiedzanie Katedry na Wawelu
(gotycka bazylika w której znajduje się wiele dzieł sztuki tj. grobowce, obrazy, rzeźby reprezentujące różne style) i Sukiennic.  

Obiadokolacja w hotelu.  

Dzień 2  

Po śniadaniu przejazd do Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu będącym w czasie wojny nazistowskim obozem koncentracyjnym. Pierwsza część obozu koncentracyjnego Auschwitz I, została utworzona natychmiast po rozpoczęciu nazistowskiej okupacji Polski we wrześniu 1939 roku. Jednymi z pierwszych więźniów byli profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego, których większość zmarła w obozie. W Auschwitz zginęło około 120 000 przedstawicieli najróżniejszych nacji. W 1942 roku  powstała druga część obozu Auschwitz- Birkenau, głównie w celu eksterminacji Żydów, przywożonych do obozu pociągami  z różnych części Europy. Obie części obozu zostały zachowane jako pomnik w celu upamiętnienia tych, którzy w nim zginęli.  

Wieczorem – czas wolny.  

Obiadokolacja w hotelu.  

Dzień 3  

Po śniadaniu przejazd do Kopalni Soli w Wieliczce – jednej z najstarszych kopalni na świecie (zwiedzanie z przewodnikiem). Kopalnia bez żadnych przerw działa już od XIII wieku.
W 1978 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.  Część otwarta dla zwiedzających łączy w sobie trzy poziomy i sięga do głębokości 135 metrów. W kopalni poza podziemnymi przejściami oraz kaplicą, znajduje się również jedno
z największych podziemnych muzeów w Europie.  

Wieczorem – czas wolny.  

Obiadokolacja w hotelu.  

Dzień 4  

Śniadanie, a następnie powrót do domu. 

More Stories
AGENT INTOUR POLSKA – Pośrednictwo wizowe Federacja Rosyjska, Białoruś, Kazachstan, Chiny, Iran